Výtvarný úkol, týden 9, Z3, 7r, kontrast,rytíři, 11. - 15. května 2020, učitelka Lenka Říhová

Dobrý den moji malíři!

Udělali jsme rekapitulaci práce za uplynulé dva měsíce distančního vyučování. Každý dobře ví, jak na tom je – co už mi odeslal a co ne. Těším se stále na jakékoli vaše pokusy na zadaná témata i jiné práce vzniklé z vaší vlastní iniciativy. Na zásilky obrázků reflektuji individuálně, ale tady alespoň jedna společná pochvala všem dětem i rodičům, kteří se upřímně snaží – vážně jste skvělí!

 

V příloze zase najdete pracovní listy – pracovní list o barevném kontrastu je spíše pro poučení a úkoly na něm jsou velice snadné. Je ale důležité, abyste se s ním seznámili a věděli, které jsou dvojice barev doplňkových. Je to pro nás výtvarníky něco jako znát násobilku a vyjmenovaná slova J Potom si vezměte k ruce pracovní list s rytíři. Prohlédněte si obrázky rytíře Jiřího a zkuste pak nakreslit rytíře svého. Na pracovním listu je sice pro něj volné místo, ale asi se budete chtít víc rozmáchnout, tak ho klidně udělejte do skicáku nebo na volný papír. Když uděláte i na volný papír malý obrázek, můžete si ho pak do listu nalepit, ať máte sbírku rytířů kompletní. Na obrázku s rytířem si rovnou vyzkoušíme, jak jste pochopili dvojice doplňkových barev – viz zadání na pracovním listu. Třetí pracovní list je jen informativní pro ty z vás, kteří úkoly o sv. Jiřím zatím neměli, abyste si mohli přečíst nějaké informace o této postavě - takže si přečtěte legendu a úkoly na tomto listu ignorujte J

 

Tak po týdnu dodělávek (a pro někoho odpočinku) zase kreslete, foťte, posílejte!

Kdyby byly jakékoli nejasnosti, pište! (email, WhatsApp)

Jsem zvědavá, jak se s rytířem a barevným kontrastem poperete J

 

((Kdybyste měli výtvarných úkolů málo, dám vám tip na sledování lehce poučných, ale zábavně zpracovaných animovaných pořadů z Déčka týkajících se výtvarného umění - jsou krátké a opravdu skvěle udělané:) Pořad se jmenuje Skobičiny a najdete ho v archivu ČT1.))

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12606118437-skobiciny/

 

Zdravím vás a fandím vašemu domácímu tvoření

L.Říhová

Menu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendář

Dnešní akce

Upozorňujeme

19. 1. 2021 - Přijímací talentové zkoušky na II. pololetí školního roku 2020/2021