Výtvarný úkol, týden 4, DK2, 6. - 10.dubna 2020, učitelka Lenka Říhová

Milí žáci výtvarného oboru!

Už počtvrté se na vás obracím touto cestou tentokrát hlavně s poděkováním za to, že se velmi snažíte a posíláte i přes velké vytížení normální školní výukou fotky a videa jako dokumentaci plnění mých zadání z VO ZUŠ. Doufám, že se brzy objeví i zprávy od těch, kteří se mi dosud nestihli ozvat.

Absolventky Káju, Míšu, Nelu a Lucku velmi prosím - za předpokladu, že jim toto vy, rodiče, ode mě předáváte -  aby coby mrtví brouci zase ožily a podaly o sobě a hlavně o své závěrečné práci jakoukoliv  zprávu.

Alexa (je už ve druhém stupni ZUŠ, proto má mít nyní i předmět výtvarná kultura) by se měla zamyslet nad nějakým tématem z výtvarné kultury (z dějin i ze současnosti). Téma, které zvolí - je jedno, zda to bude o některém výtvarném směru, historickém stylovém období, o výjimečné umělecké osobnosti nebo o nějakém současném trendu či fenoménu, zpracuje jako referát, který potom, až se zase setkáme, přednese ostatním ve skupině a doprovodí výklad několika obrázky.  Prosím o poslání zpracovaného tématu do pondělí 27. 4.  10.00 – abych mohla případně reagovat na věci, které bude potřeba doladit.

Ostatním tentokrát nebudu zadávat žádný velký speciální úkol. Spíš vás chci vybídnout, abyste se pustili do zdobení vajíček i přesto, že žádná velikonoční koleda s pomlázkou nehrozí, abyste to udělali sobě a svým nejbližším doma pro radost a hlavně si to pořádně užili. Rozhodně mě potěší, když mi pak pošlete fotku s nějakými opravdu povedenými nebo originálně pojatými vajíčky J

Přidávám na vyluštění jednu „velikonoční “ a jednu „malířskou“ křížovku.

Ta velikonoční je taková rodinná; ta malířská trochu vyzkouší, co zůstalo ve vašich malířských hlavách a případně, jak umíte vytěžit internet. Pomůže vám třeba, když zabrousíte do galerie fotek, kterou jsem začala dělat na Zoneramě  https://www.zonerama.com/PojdteSeMnou/854546  Když nepomůže (protože jste to pochopitelně zvládli vyluštit sami bez pomoci), aspoň si při jejím prohlížení doplníte obrázek o tvorbě vyluštěného malíře J

Užijte si svátky jara, jak nejlépe dovedete a …    sem si doplňte tajenku velikonoční křížovky :)

Všechny moc zdravím

Lenka Říhová

PS: nezapomeňte poslat vyluštěnou tajenku!