Výtvarný úkol, týden 4, DK 3, 6. - 10.dubna 2020, učitelka Lenka Říhová

Milí žáci výtvarného oboru!

Už počtvrté se na vás obracím touto cestou tentokrát hlavně s poděkováním za to, že se velmi snažíte a posíláte i přes velké vytížení normální školní výukou fotky a videa jako dokumentaci plnění mých zadání z VO ZUŠ. Doufám, že se brzy objeví i zprávy od těch, kteří se mi dosud nestihli ozvat.

Tentokrát nebudu zadávat žádný velký speciální úkol. Spíš vás chci vybídnout, abyste se pustili do zdobení vajíček i přesto, že žádná velikonoční koleda s pomlázkou nehrozí, abyste to udělali sobě a svým nejbližším doma pro radost a hlavně si to pořádně užili. Rozhodně mě potěší, když mi pak pošlete fotku s nějakými opravdu povedenými nebo originálně pojatými vajíčky J Možná přidám tip: nevyhazujte hned skořápky nabarvených (snědených) vajíček, ale zkuste si z nich slepit malý mozaikový motiv – třeba barevného motýla, anebo čistě jen abstraktní hezky barevnou plochu (stačí i čtvereček kartonu 10x10cm, a lepší je tekuté lepidlo typu Herkules).

Přidávám nekreslící úkol - na vyluštění jednu velikonoční  a jednu malířskou doplňovačku. Když dáte se zbytkem rodiny hlavy dohromady, případně zapátráte na netu, určitě to vyluštíte  a budete mi moct poslat vyluštěné jméno malíře J.

Na mojí galerii https://www.zonerama.com/PojdteSeMnou/854546 najdete fotky z výstavy věnované právě tomuto malíři a další jeho díla také mezi fotkami z Rijksmuzea Amsterdam.

Užijte si svátky jara, jak nejlépe dovedete a …    sem si doplňte první tajenku :)

Všechny moc zdravím

Lenka Říhová