Výtvarný úkol, týden 3, DK2, 30.března - 3.dubna 2020, učitelka Lenka Říhová

Dobrý den zase po týdnu přeji svým výtvarníkům a jejich rodičům!

Na prvním místě moc děkuji všem, kteří mi posílají obrázky a videa, kde jsou zaznamenány domácí práce ať už podle mnou vyhlášeného zadání nebo i jiné, další, které si mezi učením děláte sobě pro radost. Opravdu velmi oceňuji váš odpovědný přístup a spolupráci. Bohužel od mnohých žáků zatím žádnou odezvu nemám, zejména u absolventek by bylo potřeba naopak být v užším kontaktu kvůli závěrečné práci. Prosím rodiče, aby předali moje výzvy svým dětem a aby starší žáci, kteří velmi dobře kamarádí jak s počítačem, tak s mobilem, začali se mnou komunikovat přímo ať už přes email, WhatsApp, anebo dali své práce na Instagram.

Posílám vám další v pořadí třetí „úkol z výtvarky“  - tentokrát přes úschovnu.cz.

Jde o inspirativní prezentaci a video týkající se umění v rámci žánru fantasy a sci-fi. Přikládám i tři pracovní listy, které po zhlédnutí jistě snadno doplníte. Jedná se program, který pro naše žáky v loňském roce odpřednášela na besedě „Tisíc tváří Hobita“ paní Veronika Krištofová. Prezentaci vám dávám k dispozici, její doplňující výklad bohužel ne. Nicméně se vám dostává do rukou mohutný vizuální materiál, který vás může inspirovat při vlastní tvorbě. Tentokrát nezadávám žádné povinné kreslení, ale doporučuji vám vše skouknout a vstřebat. Zatím mi postačí, když se v téhle oblasti zorientujete teoreticky a nakoukáte si to J (třeba se to bude hodit na konci roku při nějaké rekapitulaci před vysvědčením).  Kdo na besedě byl, má náskok a výhodu.

Na závěr znovu apeluji na své absolventky – Nelu, Káju, Míšu a Lucku, aby se mi každá ozvala a poslala ke konzultaci dokumentaci, jak pokračuje závěrečný projekt!

Všechny moc zdravím, fandím veškerému vašemu tvoření a budu se těšit na další zprávy a obrázky od vás, mávám, Lř