Výtvarný úkol, týden 3, DK1, Z1, Z3, 30.března - 3.dubna 2020, učitelka Lenka Říhová

Dobrý den zase po týdnu přeji svým výtvarníkům a jejich rodičům!

Na prvním místě moc děkuji všem, kteří mi posílají obrázky a videa, kde jsou zaznamenány domácí práce ať už podle mnou vyhlášeného zadání nebo i jiné, další, které si mezi učením děláte sobě pro radost. Opravdu velmi oceňuji váš odpovědný přístup a spolupráci. Bohužel od mnohých žáků zatím žádnou odezvu nemám. Moc prosím rodiče, aby mi, když budou mít chvilku, podali jakoukoli zprávu, zda se k jejich dětem nějakým způsobem moje náměty pro domácí tvoření dostaly, a případně poslali fotku jejich výtvorů přes email nebo WhatsApp.

Posílám vám další v pořadí třetí „úkol z výtvarky“  - tentokrát přes úschovnu.cz.

Jde o inspirativní prezentaci týkající se umění kreslených příběhů, chcete-li komiksu. Přikládám i tři pracovní listy, které po zhlédnutí jistě snadno doplníte. Jedná se program, který pro naše žáky v loňském roce odpřednášela na besedě „Expedice Čtyřlístek“ paní Veronika Krištofová. Prezentaci vám dávám k dispozici, její doplňující výklad bohužel ne. Nicméně se vám dostává do rukou materiál, který dává nahlédnout do kreslířovy „kuchyně“ a vlastně i do jeho hlavy. Hezky zblízka prozkoumáte, jak vyjádřit v komiksu pohyb, jak pracovat s výrazem obličeje a jeho grimasami. Zjistíte, že není bublina jako bublina a že někdy výrazný detail vypoví o zobrazované situaci víc něž velká scéna se spoustou prťavých postaviček. Prezentaci si s rodiči nebo sourozenci prohlédněte a potom zkuste nakreslit všechny čtyři hrdiny Čtyřlístku – ovšem ne jen tak obkreslit je podle předlohy, ale vymyslete pro ně nějakou akci – něco legračního, napínavého, divokého… prostě zařiďte, aby se v obrázku něco dělo, abyste mohli využít všechno, co jste se z prezentace o komiksu naučili. Klidně si nechte poradit od starších sourozenců nebo rodičů, kdyby vám scénář nešel vymyslet J. Kdo na besedě byl, má náskok a výhodu.

Na závěr ještě jednou moc děkuji za všechny poslané obrázky, za Morany-Koroňáky a za krabicová divadýlka, které jste mi už poslali!

Všechny moc zdravím, fandím veškerému vašemu tvoření a budu se těšit na další zprávy a obrázky od vás, mávám, Lř