Výtvarný úkol, týden 12, Z3/Z4, 1. - 7. června 2020, doplňkové barvy - zelená a červená 1, učitelka Lenka Říhová

Dobrý den, moji malíři!

Zase po týdnu posílám pozdrav z výtvarného oboru ZUŠ.
Děti, které začaly chodit do ZUŠ prezenčně, jsem z adresáře prozatím nevymazala, jsou v menšině a zatím se hodně omlouvaly... (...kdyby si náhodou chtěly zkusit to, co jsme třeba ve škole nedělali...)
Tentokrát se podíváme za barvami ven na zahradu nebo do volné přírody. Skvělé bude, když budete mít s sebou i foťák (nebo rodiče, kteří focení zařídí).
Nejprve si opět vytiskněte pracovní list - tenhle nám vydrží na dva týdny. Nejprve se budeme zabývat kupodivu úkoly 2 a 3. Pozorně si přečtěte zadání a kdyby nebylo cokoli jasné, pište na WhatsApp, ptejte se. Tohle jsou úkolu na ven. Vzorník barev můžete zkusit jak s vodovkami nebo temperami, tak i s pastelkami - i ty se dají míchat a mohou vás překvapit. Rozhodně se nespokojíme se zelenými barvami, které jsou už hotové, ale budeme je vylepšovat přimícháváním dalších barev. Vzpomeneme si také, jak samotná zelená vzniká, a budeme různě míchat žlutou a modrou dohromady.  Myslím, že každý zvládne vytvořit aspoň deset různě zelených odstínů :) Kdo chce, může si svůj poskládaný listový obraz potom namalovat (dobrovolné!).
Teprve potom můžete zkusit úkol s červenými písmenky a zelenými odstíny - úkol 4. Slovo ZELENÁ schválně napíšeme červeně, protože to je dvojice barev doplňkových. Prostudujte si zadání, klidně obrázkem různě otáčejte a zkuste slovo skrýt do složitější (červené) kresby (nabízejí se různé větvičky, listy, domečky, motýli... ale fantazii se meze nekladou). Na červenou kresbu můžete vzít tenký štětec a vodovky či tempery (chce to větší papír), anebo červenou voskovku, křídu, fix a teprve jako poslední možnost pastelku. V tom, jak ukrýt písmena do kresby, vám poradí připojená videa. Je to hra, nebojte se toho! Až budete spokojeni s kresbou, vezměte si k ruce svůj vzorník zelených barev a kresbu dokončete tím, že vzniklé plošky uvnitř kresby vyplníte právě různými zelenými... Tak do toho, těším se, co vznikne. Kdo se pustí do práce vodovkami nebo temperami, brzy zjistí, jaká barva vznikne tam, kde se do sebe rozpije-zamíchá červená čára a zelená ploška... Napište mi, jaká že barva to vznikne :)
Tak se těším na listové obrázky , zelené vzorníky a ukryté slovo:)
Na zoneramu strkám fotky, co mi posíláte, tak zkontrolujte, jestli se mi něco nezatoulalo... (videa tam zatím nejsou). https://www.zonerama.com/PojdteSeMnou/Photo/6243438/226280205