Veselý Václav

Divadlo a herectví je pro Václava Veselého osudovou láskou. Přestože mu učarovaly až po dvacítce, kdy se svými přáteli založil S.N.A.D dividýlko, snaží se nyní věnovat divadelní práci na plno a předávat své zkušenosti i dalším generacím talentovaných dětí.

Herecky a režisérsky působí v Tylově divadle v Kutné Hoře – v Ochotnickém spolku Tyl, kde ztvárnil již více než čtyřicítku rolí a režijně připravil několik inscenací, naposledy komedii Dámská šatna. Nyní se chystá na premiéru veselohry Klíče na neděli.

Vytvořil teenagerovský divadelně-dramatický projekt TeenDramec, který odehrál jeho autorskou hru Hvězdy z děcáku, ta vyšla také knižně a inscenaci Hvězdy za branou, volné pokračování zmíněného příběhu. Působil rovněž jako šéfkuchař, novinář či pedagog v Dětské domově v Býchorech.

Je členem a hercem Divadla Neškvor, které má za sebou desítky uvedených autorských představení po celé republice. Herectví ho přivedlo i do filmu a na televizní obrazovky. Natáčel německo-rakousko-český film Der man mit dem fagot (Muž s fagotem), zahrál si v Nejkrásnější hádance Zdeňka Trošky a v Hřebejkových filmech Kráska v nesnázích a U mě dobrý.

Objevil se v seriálech Pojišťovna štěstí, Ošklivka Katka. Příležitostně hraje na Nově v nekonečném seriálu Ulice. Propůjčil tvář reklamním spotům společností RWE, Velkopopovický kozel a Penny market.

Pravidelně účinkuje s herečkou Naďou Konvalinkovou v rozhlasovém pořadu Pochoutky.

Provází slovem různé společenské pořady, moderuje slavnosti a plesy. Je autorem a ředitelem kultovního letního multižánrového festivalu TyjátrFest.

Na post učitele literárně-dramatického oboru ZUŠ nastoupil v únoru 2012.

Menu

 

 

 

 

Kalendář

Dnešní akce

Upozorňujeme