Fotonávštěva galerie 1, Rijksmuseum Amsterdam, učitelka Lenka Říhová

Dobrý den mým žákům v výtvarného oboru a jejich rodičům, kteří jsou našimi nezbytnými prostředníky!

Postupně zpracovávám svoje nastřádané fotoarchivy  a budu vám posílat odkazy na fotky ze zahraničních galerií nebo památek, které jsem navštívila. Jako první posílám fotonávštěvu z Amsterdamu z Rijk (národního) muzea. ((Byla to celodenní návštěva a rozhodně jsem nefotila vše, spíše tematicky - buď věci "profláknuté", kvůli kterým se tam jezdí (Vermeer van Delft, Rembrandt), anebo zajímavosti - jako je třeba námořní tématika, pověstná holandská barokní zátiší nebo žánrové výjevy z běžného života;lehce je tam nahlédnuto do asijské sbírky a do oddělení současného designu.))

S pozdravem Lenka Říhová